خانه / روابط بین فردی / آسیبهای رابطه جنسی، در دوران دوستی

آسیبهای رابطه جنسی، در دوران دوستی

رابطه جنسی یکی از ابعاد ارتباطی بین زن و مرد می باشد که متاسفانه در فرهنگ ما آمیخته با تصورات اشتباه بسیار زیادی است .  باورهای جنسی غلط یکی از معضلاتی است که این روزها به دلیل اطلاعات اشتباهی که در اختیار افراد قرار می گیرد، تبدیل به معضلی جدی شده است.

رابطه زناشویی که رابطه جنسی هم جزو آن است، متفاوت از رابطه ای است که یک دختر یا پسر قبل از ازدواج تجربه می کنند. قبل از ازدواج آن چه تحت عنوان رابطه مطرح می شود، بیشتر توجه به خود، ارضای نیازهای شخصی، کنجکاوی و هوس بازی است. بعد از ازدواج آن چه تجربه می شود، تجربه مشترک برای پیشبرد یک زندگی مشترک است. در زندگی زناشویی زن و هم مرد علاوه بر توجه به خود، به فرد مقابل هم توجه می کنند. در این رابطه بیش از هوس بازی، عمق بخشی به یک رابطه عاطفی مطرح است که بعد از زندگی زناشویی شکل می گیرد.

اینکه تصمیم به داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج انجام بگیرید یا خیر به عهده شما خواهد بود. من نمی‌توانم به‌جای شما کاری انجام دهم، تنها می‌توانم راه را به شما نشان دهم. پس بیانید شروع کنیم. آماده‌اید؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج مانع آشنایی زوج از هم می شود

هنگامی‌که با فردی، رابطه جنسی برقرار می‌کنید دقیقاً چه نکته‌ای را در این ارتباط ارزیابی می‌کنید؟ اصلاً چرا باید چیزی را ارزیابی کنید؟ شما آنچه را که نیاز دارید به یکدیگر می‌دهید. گاهی ممکن است فکر کنید آیا عاشق دوست یا نامزد خود هستید یا می‌توانید مابقی زندگی تان را با او بگذرانید اما درواقع هرگز با استفاده از رابطه جنسی مجبور نمی‌شوید نگاه عمیق‌تری در مورد معیارهای ازدواج خود داشته باشید. اما هنگامی‌که رابطه جنسی با نامزد خود ندارید مجبور هستید که معیارهای ازدواج برای تشکیل زندگی مشترک با او را به‌خوبی بررسی کنید. مراجعی به من گفت : در آخرین ارتباط ، من و دوست دخترم با یکدیگر رابطه جنسی داشتیم و من مطمئن نبودم که آیا ما واقعاً عاشق یکدیگر هستیم یا به عبارتی ” تا آخر راه می‌مانیم”. پس من در میانه راه رابطه با دوست دخترم را قطع کردم.

داشتن رابطه قبل ازدواج ، مانع ارزیابی احساسات واقعی میشود.

از کجا می‌دانید که عاشق نامزد یا دوست خود هستید؟ پاسخ من این است: ” زمانی متوجه می‌شوید عاشق نامزد خود هستید که دوست دارید برای داشتن رابطه جنسی با او ازدواج کنید”. چراکه هیچ‌کس تنها برای داشتن رابطه جنسی ازدواج نمی‌کند. تصور کنید با کسی قرار عاشقانه ای دارید و به او می‌گویید ” من عاشق تو هستم، بیا با هم رابطه جنسی داشته باشیم”. او در جواب می‌گوید ” من هم عاشق تو هستم، اما اول باید ازدواج کنیم”. شما مانند هشدار توقف عمل می‌کنید، دست نگه‌دار، بگذار درباره این موضوع فکر کنم دلیل چنین واکنشی این است که این‌یک گفتگوی کاملاً متفاوت است چراکه می‌دانیم رهایی یافتن از یک ازدواج کاری مشکل است. و این دقیقاً هدف همیشگی ازدواج است، اینکه به ما امکان دهد تا احساسات واقعی خود را ارزیابی کرده و ببینیم آیا واقعاً عاشق نامزد خود برای ازدواج هستیم. در این صورت ما گرفتار رابطه باکسی که واقعاً به او عشق نمی‌ورزیم نخواهیم شد.

رابطه جنسی ، باعث وابستگی زودهنگام میشود

این مورد درواقع به حوزه علوم زیستی مربوط می‌شود. ترشح هورمونی به نام اوکسی توسین در هنگام برقرای رابطه جنسی در انسان، زن را دلبسته مرد کرده و موجب می‌شود مرد از زن حمایت عاطفی کند. اگر با نامزد یا دوست خود رابطه جنسی قبل از ازدواج دارید، پس هنگامی‌که رابطه تان به هم می‌خورد نباید شروع به ناله و شکایت کنید و احساس شکست عشقی کنید. زیرا شما هرگز زمان کافی صرف آشنایی با نامزد خود نکرده‌اید و خیلی زود با او رابطه جنسی برقرار کردید. همچنین بر اساس تحقیقات روانشناسی ، داشتن رابطه جنسی متعدد با افراد مختلف قبل از ازدواج احتمال طلاق در خانواده را افزایش می‌دهد . داشتن رابطه قبل ازدواج درست مثل این است که یک نوارچسب محکم داشته باشید، و آن را به جایی بچسبانید، و سپس آن را جدا کنید، اگر این کار را به‌دفعات تکرار کنید، درنهایت نوار به هیچ‌چیز دیگری نمی‌چسبد. رابطه جنسی یک مکانیسم اتصالی است که به‌صورت فیزیکی درون ما تعبیه شده است. خبر خوب این است که اگر رابطه جنسی قبل از ازدواج داشته‌اید، هنوز هم دیر نیست بر اساس مطالعات روانشناسی ، مکانیسم اتصالی انسان می‌تواند با گذر زمان به حالت اولیه خود بازگردد.

همه دوستانم رابطه جنسی قبل ازدواج را تجربه کرده‌اند

در اینجا اندکی آمار و ارقام برایتان داریم. آمریکائی‌های به‌طور متوسط پیش از برقراری رابطه جنسی سه بار یکدیگر را ملاقات می‌کنند. آمار طلاق و جدائی در آمریکا حدود ۵۰ درصد است. سؤال من این است که، از میان افرادی که تاکنون ازدواج کرده‌اند، چند درصد آنها یک ازدواج موفق را تجربه کرده د و احساس خوشبختی می‌کنند؟ من حدس می‌زنم پاسخ درصد کمی باشد. اگر قرار بود من حدس بزنم، پاسخ من حدوداً ۲۰ درصد بود که گمان می‌کنم حتی از این هم کمتر باشد. البته پاسخ ۲۰ درصد است.

به‌عبارت‌دیگر، شانس شما برای دستیابی به یک ازدواج موفق فقط ده درصد خواهد بود، اگر قرار بود این کار را به روشی انجام دهید که دیگران هم انجام می‌دهند، چگونه انجام می‌دادید؟ قرار گذاشتن تنها به دلیل جذابیت فیزیکی و برقراری رابطه جنسی پس از سه بار قرار ملاقات؟ شما تا چه اندازه می‌توانید کسی را پس از سه بار ملاقات بشناسید؟ و شما اکنون وارد یک رابطه‌ پیچیده با کسی شده‌اید که واقعاً به‌درستی او را نمی‌شناسید.

به همین دلیل است که ازدواج در چنین شرایطی به جدایی و طلاق منتهی می‌شود. نقطه مقابل این شرایط، زوج هایی، با نرخ طلاق ۱ در ۱۰ ازدواج، هستند که برای داشتن رابطه جنسی تا زمان ازدواج صبر می‌کنند که البته یافتن راه مناسب برای انجام چنین کاری چندان سخت نیست. آیا سخت است؟ بله، اما آیا همه‌چیز سخت نیست؟ لذت آنی و زودگذر قادر به ایجاد خوشبختی بعد از ازدواج نیست. در هیچ موردی! درست است رابطه جنسی قبل از ازدواج برای شما لذت‌بخش است اما تاوانی دارد که باید تا آخر عمر آن را بپردازید.

آنچه را که آسان به دست آید، ارزش واقعی خود را از دست می‌دهد

یک جمله معروف می‌گوید ” آنچه را که آسان به دست می‌آوریم، به آن بسیار کم‌اعتنائی می‌کنیم”، که اصولاً به معنای این است که اگر چیزی برای شما ارزشی نداشته باشد، شما درواقع چندان قدردان آن نخواهید بود. من شخصاً ۵ سال آخر زندگی خود را با پرهیزگاری گذرانده و اجازه دادم که خداوند قلب مرا برای همسر آینده‌ام آماده کند. اگر قرار باشد فردا او را ببینم، فکر می‌کنم خیلی منطقی است اگر بخواهم حداقل یک سال صرف آشنایی قبل از ازدواج با او کنم. اگر آن‌قدر قوی باشم که رابطه جنسی را برای شب ازدواج نگه‌دارم، پس من ۶ سال پیش از ازدواج را با پرهیزگاری زندگی کرده و سپس رابطه جنسی داشته‌ام. اگر ما دچار اختلاف یا مشاجره شویم، فکر می‌کنید، با فرض اینکه ممکن است تا انتخاب همسر مناسب ۶ سال دیگر طول بکشد، با چه سرعتی از این رابطه کناره‌گیری کنم؟ هر چه باشد، ما این کار لعنتی را انجام خواهیم داد! اکنون، در نقطه مقابل، تصور کنید برای کسی که تنها پس از سه بار ملاقات، با طرف مقابل رابطه جنسی برقرار کرده، چقدر آسان است که با سخت‌تر شدن شرایط او را کنار بگذارد و رابطه جدیدی را با فرد دیگری شروع کند؟

زن کنترل کننده رابطه تا قبل از رابطه جنسی است

هنگام وارد شدن به یک رابطه، مسئله مهمی که زنان روی آن تمرکز دارند زمان برقراری رابطه جنسی است. ۹۹ نفر از هر ۱۰۰ خانم کنترل کننده این بخش از رابطه هستند. اما آنچه معمولاً روی می‌دهد این است که پس از برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج ، حالا این زن برای حفظ ارتباط باید مرد را دنبال کند، چیزی که مرد بر آن کنترل دارد. چراکه، وقتی همه‌چیز در طول مسیر در شما خلاصه می‌شود، همواره فرض رابطه بر این است که مرد باید به زن بگوید ” اگر تو به من رابطه جنسی بدهی، من به تو امنیت (ازدواج) می‌دهم”. بنابراین دختری که پیشنهاد رابطه جنسی قبل از ازدواج را می‌پذیرد و تعهدی دریافت نمی‌کند تنها دهنده است و نه گیرنده. و مردی که رابطه جنسی می‌گیرد و تعهدی نمی‌دهد تنها گیرنده است و نه دهنده. به همین دلیل است که دنیا به مردی که با زنان متعدد رابطه جنسی قبل از ازدواج دارد به‌عنوان فردی با نیروی مردانگی قوی نگاه می‌کند، اما زنی را که با مردان متعدد رابطه جنسی قبل ازدواج دارد هرزه می‌پندارد. منظور من این نیست که یکی مقصر است و دیگری بی‌گناه، من تنها می‌خواهم حرف خود را اثبات کنم.

اگر میخواهد با تو ازدواج کند در این کار جدی است

بعضی از دخترها از سکس به عنوان ابزاری برای نگه داشتن پسر در رابطه و یا ازدواج استفاده میکنند، در حالی که هیچ مدرک مستندی، درستی این کار را نشان نمیدهد. مردها ممکن است به راحتی ابراز علاقه کنند و به یک دختر بگویند که عاشقش هستند، ممکن است این حرفشان هم کاملا درست باشد. اما اگر برای داشتن رابطه جنسی تا شب ازدواج صبر کنند، قطعاً در تصمیم به ازدواج جدی هستند. اما کسانی که بیشتر به دنبال هیجان و تجربه سکس هستند ، اسرار بیشتری بر آن دارند و هزار دلیل و برهان میاورند که تمایلات خود را توجیه کنند تا اینکه شما قانع شوید.

پس از رابطه جنسی جذابیت زنان برای مردان کمتر می‌شود

یک ضرب‌المثل می‌گوید: ” شهوت انگیز ترین دختر دنیا را به من نشان بده و من مردی را به تو نشان خواهم داد که از خوابیدن با او خسته شده است”. هرچند این جمله عجیب است، اما تا حدودی حقیقت دارد. چراکه وقتی تنها با استفاده از جذابیت جنسی رابطه را هدایت می‌کنید، به مرور وارد یک روند تکراری میشوید ، چراکه هیچ ‌گاه در سطح عمیق‌تری با او ارتباط نداشته‌اید.

احتمال بارداری در رابطه جنسی قبل از ازدواج

همان‌طور که قبلاً گفتم اگر رابطه جنسی قبل از ازدواج با فردی که نسبت به او آشنایی کاملی ندارید برقرار کنید و در این رابطه دختر خانم باردار شود، آیا حاضرید تمام عمر را به خاطر این اشتباه در کنار فردی که هیچگونه شناخت و تفاهمی با او ندارید سپری کنید؟ هم‌چنین اگر از کسی بچه دار می‌شوید که قصد ازدواج با او را ندارید، گزینه‌های محدودی پیش رویتان است که البته هیچ‌یک از آن‌ها ایده ال نیست. سقط جنین ، فرزند خواندگی ، خانواده تک والد و یا تجربه رابطه زناشویی بدون عشق و محبت در زندگی.

یادتان باشد ، مواردی که در بالا ذکر شد ، بیشتر جنبه روانشناختی دارد و در تمام دنیا دارای بازخوردی یکسان است. به عنوان مثال ، در خصوص از بین رفتن پرده بکارت پیش از ازدواج ، توضیحی داده نشد، چون که میدانم ، احتمالا بیشتر شما با ابعاد فرهنگی درباره حفظ آن ، پیش از ازدواج، آشنایی دارید و من انتخاب آن را به عهده خود شما میگذارم که بخواهید پیش از ازدواج بکارت خود را حفظ کنید یا خیر؟ و در هر دو صورت تبعات آن را هم باید بپذیرید

همچنین ببینید

دارویی برای درمان کینه و نفرت از دیگران

نفرت یکی از انواع هیجانات است که از بدو تولد همراه انسان بوده. روان شناسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*